Paweł Borys wybrany na prezesa Polskiego Funduszu Rozwoju

Paweł Borys wybrany na prezesa Polskiego Funduszu Rozwoju

Opublikowany

Rada Nadzorcza Polskiego Funduszu Rozwoju S.A. powołała Pana Pawła Borysa na stanowisko Prezesa Zarządu spółki, które obejmie z dniem 1 maja 2016 roku.

W ramach otwartego postępowania kwalifikacyjnego ogłoszonego w dniu 5 kwietnia 2016 roku, Rada Nadzorcza Polskiego Funduszu Rozwoju S.A. podjęła decyzję o powołaniu Pana Pawła Borysa na prezesa Zarządu spółki z dniem 1 maja 2016 roku.


- Budowa grupy Polskiego Funduszu Rozwoju w oparciu o sprawdzone i najlepsze międzynarodowe standardy to z pewnością duże wyzwanie oraz ważny projekt dla rozwoju społeczno-ekonomicznego Polski. Moim głównym celem jest stworzenie jednolitej, nowoczesnej i przyjaznej platformy usług wspierających rozwój, która będzie dobrze służyła klientom indywidualnym, polskim przedsiębiorcom oraz samorządom – powiedział Paweł Borys, prezes PFR S.A.


Głównym zadaniem nowego prezesa Zarządu jest opracowanie strategii oraz budowa grupy Polskiego Funduszu Rozwoju, integrującej instrumenty i instytucje wspierające rozwój społeczno-gospodarczego Polski.


- Jestem przekonany, że wybrany dziś Prezes Polskiego Funduszu Rozwoju jako doświadczony menadżer i kompetentny ekonomista, zagwarantuje sprawne wdrożenie nowej zintegrowanej struktury instytucji, wspierających polską gospodarkę, zgodnie z rządowym Planem Odpowiedzialnego Rozwoju – powiedział wicepremier Mateusz Morawiecki
                                        ***

Sylwetka pierwszego prezesa Zarządu Polskiego Funduszu Rozwoju S.A.

Pan Paweł Borys jest uznanym polskim ekonomistą oraz menadżerem posiadającym bogate, profesjonalne i potwierdzone sukcesami doświadczenie w bankowości, na rynku kapitałowym i w sektorze ubezpieczeń, zdobyte w polskich i międzynarodowych instytucjach finansowych. Specjalizuje się w inwestycjach, zarządzaniu, analizach makroekonomicznych, planowaniu strategicznym i finansowym oraz restrukturyzacjach przedsiębiorstw. Zarządzał dużymi zespołami i złożonymi projektami obejmującymi tworzenie i wdrażanie strategii rozwoju przedsiębiorstw oraz instytucji finansowych.

Swoją pracę rozpoczął jako główny ekonomista w Grupie Erste Bank w Polsce. Następnie był zarządzającym funduszami oraz szefem inwestycji w ramach funduszy inwestycyjnych w Grupie Deutsche Bank, drugiej największej firmie zarządzania aktywami na świecie. Budował także polską firmę specjalizującą się w inwestycjach na rynku private equity i venture capital, pełniąc funkcję Prezesa Zarządu spółki AKJ Investment TFI. Od początku 2010 roku jest dyrektorem zarządzającym w PKO Banku Polskim, odpowiadającym za obszar analiz ekonomicznych, strategię i rozwój grupy kapitałowej oraz relacje inwestorskie. Posiada szerokie kontakty z międzynarodowymi inwestorami i instytucjami finansowymi oraz rozległe doświadczenie korporacyjne zdobyte podczas pracy w kilkunastu radach nadzorczych spółek w Polsce i zagranicą.

Dwukrotnie otrzymał nagrodę za najlepsze wyniki inwestycyjne funduszy na polskim rynku. Został uznany za jednego z czterdziestu najlepszych polskich menadżerów.

Pracę zawodową uzupełnia badaniami teoretycznymi z zakresu finansów, bankowości i ekonomii, w latach 2001 - 2005 pracownik Szkoły Głównej Handlowej, gdzie prowadził badania z zakresu teorii konwergencji ekonomicznej i zależności pomiędzy sektorem finansowym oraz rozwojem gospodarczym. Autor szeregu publikacji prasowych i artykułów na temat bankowości, inwestycji, rynku kapitałowego oraz gospodarki. Zna biegle język angielski i niemiecki. Posiada zdany egzamin na członka rad nadzorczych spółek Skarbu Państwa.

Prywatnie żonaty, ojciec trojga dzieci.


Kopiuj tekst

Udostępnij

Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.