PFR Ventures, TFI BGK i NCBR uruchomiły nabór do funduszu PFR NCBR CVC

PFR Ventures, TFI BGK i NCBR uruchomiły nabór do funduszu PFR NCBR CVC

Opublikowany

PFR NCBR CVC jest pierwszym funduszem funduszy, który w sposób systemowy zapewnia finansowanie funduszom typu Corporate Venture Capital (CVC), zarządzanym przez profesjonalne i niezależne od inwestorów zespoły inwestycyjne. Fundusz PFR NCBR CVC zapewni wkłady funduszom CVC na poziomie ponad 400 mln PLN, które powiększone o kapitał prywatny dostarczą w sumie ponad 800 mln PLN finansowania. 

„Do tej pory brak było na polskim rynku instytucji wspierającej proces budowania CVC. Dzięki PFR NCBR CVC powstaje pierwszy tego typu fundusz funduszy, który inicjuje tworzenie segmentu CVC w Polsce” – powiedział Maciej Ćwikiewicz, Wiceprezes PFR Ventures.

Utworzone fundusze CVC będą inwestować w spółki technologiczne w fazie wzrostu oraz ekspansji. Poza finansowaniem typu VC spółki portfelowe otrzymają możliwość weryfikacji swoich pomysłów w danej korporacji.

„W przypadku gdy rolę inwestora prywatnego w funduszu CVC pełnić będzie korporacja międzynarodowa, polskie startupy zyskają dodatkowo możliwość szybszej ekspansji poza Polskę” – powiedziała Ewa Małyszko, Prezes Zarządu TFI BGK.

„Inwestowane przez nas pieniądze będą pracować na rynku przez długi czas, zapewniając finansowanie przełomowym projektom technologicznym, które mogą stać się wizytówką Polski na świecie” – dodał prof. Maciej Chorowski, dyrektor Narodowego Centrum Badań i Rozwoju.

Udział w funduszu umożliwi inwestorowi korporacyjnemu dostęp do najbardziej obiecujących i perspektywicznych projektów, w tym zbieżnych ze strategią rozwoju samej korporacji, mogących wywrzeć w przyszłości istotny i pozytywny wpływ na jej pozycję konkurencyjną.
   
„Zamierzamy zbudować od 6 do 9 funduszy CVC o łącznej kapitalizacji ponad 400 mln zł. W każdym funduszu CVC udział kapitału prywatnego będzie stanowił nie mniej niż 50%. Chcemy zachęcić korporacje do inwestowania w technologiczne MŚP” – powiedział Maciej Daciewicz, Dyrektor Inwestycyjny w PFR Ventures.

Więcej informacji można uzyskać pod bezpłatnym numerem infolinii Grupy PFR 800 800 120 lub poprzez formularz kontaktowy na stronie PFR Ventures.

Kopiuj tekst

Udostępnij

Powiązane artykuły
Startuje Szkoła Pionierów PFR – na warsztaty międzynarodowego programu przyjechali młodzi wizjonerzy technologiczni z całej Polski

temu

3 września br. w siedzibie Allegro odbyło się oficjalne otwarcie Szkoły Pionierów PFR – nowatorskiego programu edukacyjnego Polskiego Funduszu Rozwoju dla młodych, przyszłych przedsiębiorców w branżach nowych technologii. Program powstał i jest realizowany przy zaangażowaniu partnerów Szkoły Pionierów PFR, którymi są w ramach pierwszej edycji firmy Allegro i TDJ oraz Fundacja PFR.
TAURON wraz z PFR i NCBR tworzy pierwszy fundusz Corporate Venture Capital (CVC)

temu

Projekty innowacyjnych rozwiązań dla energetyki, które odpowiadają na wyzwania rynkowe z obszarów działalności Grupy TAURON, znajdą się w centrum zainteresowania nowego funduszu EEC Magenta. Powołany przez TAURON, Polski Fundusz Rozwoju oraz Narodowe Centrum Badań i Rozwoju CVC (zarządzany przez PFR) fundusz typu Corporate Venture Capital (CVC) jest pierwszym tego typu podmiotem na polskim rynku.
Zarząd Polskiego Funduszu Rozwoju SA powołany na kolejną kadencję

temu

Rada Nadzorcza Polskiego Funduszu Rozwoju SA, na podstawie § 18 ust. 3 pkt 7) Statutu Spółki, po przeprowadzeniu postępowania kwalifikacyjnego powołała na 5-letnią wspólną kadencję Zarząd Polskiego Funduszu Rozwoju, w składzie:Paweł Borys – prezes zarząduMarcin Piasecki
Ruszył portal startup.pfr.pl

temu

Ruszyła strona internetowa startup.pfr.pl, która prezentuje ofertę Grupy PFR dla młodych, innowacyjnych firm oraz wysokotechnologicznych przedsiębiorstw z sektora MŚP, poszukujących kapitału i wsparcia w ramach programów publicznych. Portal w łatwy sposób pomaga znaleźć dostępne instrumenty dla projektów na każdym etapie rozwoju – od fazy pomysłu aż po ekspansję zagraniczną.
Na Twój adres e-mail została wysłana prośba o potwierdzenie subskrypcji.
Potwierdzając subskrypcję wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych w celu otrzymywania treści publikowanych w serwisie.